MANZARAM HAYAT

Kategoriler: Edebiyat, Genel, Öneri, Sanat

Paylaş:

manzaram hayat

Çok fazla ses , çok fazla söz , çok fazla sis. Bilmediğimiz bir yolda yürürken iki ihtimal vardır ; ya kaybolursun yada bilmediğin bir manzaraya çıkarsın. Sokaklar , sokaklarımız ; içimizdeki denizlere çıkan bilmediğimiz adımlar. Bırakılmış bir köşebaşıdır çıkmazlar , bu yüzden de bilmediğin bir manzaranın en güzel adıdır hayat.

O kadar çok bilmediğimiz şey var ki  insanlığa dair ; kaybolmayı seçmek en doğrusu olabilir. Doğrular da insanı zaman zaman yanıltabilir o da ayrı. Ama her ayrım kendi içinde bir bütüne çıkacaktır elbet.

Hayatın devinimi ve bizim alışma gücümüz ; temel konularda olmasa da gündelik konularda bizi her an değiştirmeye müsait. Zaman çabuk geçer , insan da hemen alışır. Bir bakmışsın olmadığın , bilmediğin birine dönüşmüşsün. Haklı sebeplerin olabilir elbette fakat hiçbir haklı sebep sonucu değiştirmez.

Neye dönüşüyorsun ?

Hayatta baş edemediğin her durum , yanlış anlamalar , yanlış anlaşılmalar havada kalan cümleler , zamanlama hataların , eksiklerin , zayıflıkların , başaramadıkların seni neye dönüştürüyor ? Kinle beslenen insanlar arasında iyiyi yok saymaya mı başladın ? Nefret sana göre daha geçerli bir güç mü oldu ? Yanlışların arttıkça , yanlışına yoldaş mı arıyorsun artık ? Sevilmemek seni ne kadar kötüleştirdi , peki ya korkuların ? Her birinden koşa koşa kaçtığın halde yine o korkuların kucağına mı düştün ? Bunların hepsi senin tercihin. Senin yolun senin doğrun. Biliyorsun ki yola çıkanla yolu bitiren asla aynı kişi olmaz.

Bundan yıllar sonra , şu an kabul ettiğin , sineye çektiğin kısacık bir rahatlama için yok saydığın tüm o kaçak delikten sızan şeylere dönüşeceksin. Zaafların yüzünden sineye çektiğin ve kabul ettiğin ne varsa “sen” olacak.

Dünya hepimizi kusacak kadar hızla dönmeye devam ederken , inandığımız doğrulara sıkı sıkı sarılmaktan başka güzellik bilmiyorum. Kötüye ve kötülüğe rağmen ; sabretmenin ve iyi insan olma çabasının mucizesine inanıyorum.

İsimler değişecek , düşler değişecek , sözler değişecek ama sen ve niyetin hep başbaşa kalacaksınız bir ömür boyu.

Herkes kendi inandığı sokakta kaybolurken , ben beni manzarasıyla güzelleştiren bırakılmış bir köşebaşında soluklanıyor olacağım , doğrularımla yürüdüğüm yolda bir nefes bulacağım. Çünkü biliyorum ; güzelliklerin ve gidilmeye değer yerlerin kestirmesi yok.

Etiketler: , , , , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Kategoriler

Son Eklenen Yazılar

YÖRÜNGE

Hatırlamak için yazdığım bir yazı daha. Günler , aylar ve…
mucize

MUCİZE

Hayat büyük bir bumerang gibi elimde kalıyor. Ne kadar uzağa…
beynimin odaları

BEYNİMİN ODALARI

Kafamdaki taşları birbirine sürterek kıvılcım çıkarıyorum. İnanır mısın ateş beni…

Hakkımda

fatma

Merhaba ; ben Fatma. Sizinle uzun zamandır biriktirdiğim tüm güzellikleri bu blogta paylaşmaya karar verdim. Yeryüzünde gücünden asla şüphe etmediğim bir şey var ise ; o da kelimeler…