GÖKYÜZÜM

Kategoriler: Edebiyat, Genel, Gündem, Öneri, Sanat

Paylaş:

gökyüzüm

Güzel bir sabah , içim rengarenk ; renk ahenk. Sen yakın , güneş sıcak gökyüzü hala mavi. Öncelikle şu konuda anlaşalım dönüştüğüm insanı her geçen gün daha çok seviyorum. Sevmeye de devam edeceğim. Zaman o kadar birbirine bağımlı ve o kadar birbirinden ayrı ki filmin sonuna kadar gelmeden filmi anlamamız imkansız. Toplam maliyeti düşününce ; hayatın artısı eksisi , getirisi götürüsü , değer mi ? Değer. Her zaman değdi.

Çok güzel mevsimler biriktirdim kutumda. Ama kabul etmeliyim hala kış insanıyım. Yazın serin suyunda yıkadım öncesini , sonbahar biraz sarısından verdi bugünü ve kış bembeyaz bir kış ile geldim buraya. Aklımda sana dair onca cümle , sicim gibi yağan bir yağmurla koşa koşa geldim bana. Dünü hatırlamak bugüne şirk koşmaktı , haşa. Bak hala güzeliz , karanlık binbir gecede , sesin yankılanıyor masamda , beyaz hala temiz , elim hala sıcak.

Büyürken birer birer anısı hayatın , bir sokak ayrımında söz verdim kendime. Ne olursa olsun , en önemli ilişkimiz kendimizle ve ben benimle arayı hep iyi tutacağım. Kırmamak adına susulan cümleler , yürünmek için çıkılan ama her durakta geriye bakılan yollar , olmak istediğin insanın kim olduğuna dair binlerce cümlesi olan “ diğerleri “ , sana ahlak dersi vermekle yükümlü kendinden bi haber birkaç kişi. Yetmedi mi ? Yetti. Seni en iyi sen bilirsin ve biliyorum hep iyi olanı seçeceksin.

Uğruna verdiğin savaşların kazananı her zaman olmayabilir , attığın ok illa onikiden vurmayabilir , bir kalbe girdin ama belki evin değildir , yanılma payı daimi ; sevgi koşulsuz ve yüzümüz hala aydınlık. Hayatın tek ve en büyük kuralı yaşamayı seçmek ve yaşarken sen kalabilmek.

Bir gün aynadaki kişi sana çok uzak gelecek , tanımayacak kadar yaşlanıp adını unutman bile muhtemel. Belki etrafındakiler “ yaşadığını yaşadı “ diyip gitmeni bekleyecek. İşte o anda hayatın hakkını vermiş bir insanın tebessümü her şeye değer. Her zaman değdi.

Sana dair ne varsa biriktir ; gökyüzünde bana da yer var mı ?

Etiketler: , , , ,

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Kategoriler

Son Eklenen Yazılar

YÖRÜNGE

Hatırlamak için yazdığım bir yazı daha. Günler , aylar ve…
mucize

MUCİZE

Hayat büyük bir bumerang gibi elimde kalıyor. Ne kadar uzağa…
beynimin odaları

BEYNİMİN ODALARI

Kafamdaki taşları birbirine sürterek kıvılcım çıkarıyorum. İnanır mısın ateş beni…

Hakkımda

fatma

Merhaba ; ben Fatma. Sizinle uzun zamandır biriktirdiğim tüm güzellikleri bu blogta paylaşmaya karar verdim. Yeryüzünde gücünden asla şüphe etmediğim bir şey var ise ; o da kelimeler…