DÜNYA’NIN EN GÜZEL KUBBESİ

Kategoriler: Edebiyat, Sanat

Paylaş:

Yüzünün aydınlık sabahlarında kayboldum önce. Bu an en güzel haliyle beyaz ve gözlerin sensizliğin hüznü kadar koyu.

Yüzünün aydınlık sabahlarında kayboldum önce. Bu an en güzel haliyle beyaz ve gözlerin sensizliğin hüznü kadar koyu. Tevafuk diyor ki ; bunca insan ve zaman arasında , tam da o anda “o” senin karşına çıktıysa vardır sebebi. Zamanın mekanı kovaladığı kısalıkta , sesin sensizliğe dönüştüğü bir mekanda durdum ve dedim ki var bir sebebi. Dünya asla yok olmayacakmış gibi dönerken  , kainatın seni duyduğu bazı anlar vardır eğer o anın kıymetini bilirsen tüm güzellikleri onun üzerine inşa edebilirsin. Bazen diyorum ki ya o anda orada olmasaydım , ya sen o anda karşıma çıkmasaydın. O kış gününü sevmek için bu kadar sebebim olabilir miydi?

Sesinin soğuk duvarları çarptı önce bana , gönlünün kışları var kaybolmak için ve yalnız girdaplar boğulmaya müsait. Aramıza birkaç mevsim girdi önce , birkaç anlatım bozukluğu , önyargı ve  en sonunda  kargaşa. Çok zaman birikmişti sensiz , sensiz olduğu için eksik. Çölden geçmek Leyla’ya varmak içindir diyor şair. İçimdeki çöllerde seni arıyorum hala bir bir.

Ellerinin ahengini en iyi ben bilirim , sesinin konuşmanın en güzel yerinde ağırlaşmasını , gözlerini kırpmadan önce uzaklara dalışını , saçının kıvrımından kaç düşünce geçtiğini , her bir düşüncede kaç gece tükettiğini. Kirpiklerin var bir de hançerdir gün bitince ve seni beklerken her şeyin sana dönüşmesi , onu da en iyi ben bilirim elbet.

Sen yokken her şey hep daha yanlış gibi ve sen varken her şey defalarca muazzam ve güzel. Ve ben sensizken biraz daha kaybolmamak için kalbimi aklımla sarıyorum sevgilim. Kızıl bir Ağustos akşamının rüyasındadır kalbimin ağrısı. Ellerin hala güzel , yüzün hala aydınlık , kalbin hala sıcak ve ben her sabah yine seni seviyorum.

Seni görmenin kederli bir ışığı var , gideceğin zamanı bilmenin sancısı , hep ne söylesem az kalır hissi , yalnızken aklındaki odalarda ya kaybolursa korkusu. Sevilmek güzelleştirir sevmek ise sonsuz kılar. Kaybolduğun her an da yitirilen güzelliğin sonsuz dereceleri. Kendini hapsettiğin her oda da seni arıyorum sevgilim.

Kolaydır inanmak kadar inanmamakta. Ki bizim hikayemiz uzun bir Araf değerindedir içimde. Sorarsan bana beni sevmenin karşılığı nedir diye ; seni sevmek şükür sebebidir en nihayetinde. Ben bu eksik dünyada , hep seni seveceğim , uzun bir cümlede hep sana duracağım ve her gün sana içimden bir kez daha sevgilim diyeceğim.

Her şey tükenecek , insan değişecek , ruh körelecek , iyiliğin soyutluğu aynanın pasında kalacak.

Ve ben o anda sevgilim ; senin ömründe kendimi bulacağım , dünyanın en güzel kubbesinde olacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Kategoriler

Son Eklenen Yazılar

beynimin odaları

BEYNİMİN ODALARI

Kafamdaki taşları birbirine sürterek kıvılcım çıkarıyorum. İnanır mısın ateş beni…
gökyüzüm

GÖKYÜZÜM

Güzel bir sabah , içim rengarenk ; renk ahenk. Sen…
suretimin tavafı

SURETİMİN TAVAFI

Uzun zamandır yazmamıştım birikti. Zamanın bitmesi , ağacın çürümesi gibi.…
hare

HARE

Yalnızlığın merasimleri sandığımdan sönük, Güneşe dair bir aydınlık göğsümde, Yandıkça…

Hakkımda

fatma

Merhaba ; ben Fatma. Sizinle uzun zamandır biriktirdiğim tüm güzellikleri bu blogta paylaşmaya karar verdim. Yeryüzünde gücünden asla şüphe etmediğim bir şey var ise ; o da kelimeler…