BEYNİMİN ODALARI

Kategoriler: Edebiyat, Genel, Gündem, Öneri, Sanat

Paylaş:

beynimin odaları

Kafamdaki taşları birbirine sürterek kıvılcım çıkarıyorum. İnanır mısın ateş beni bile yakabilecek derecede. İnanmak uğruna tükettiğim közler ve yüzler geliyor aklıma. Durdum , bir kere daha vurdum önce taşı taşa sonra da beni bana. Bir zaman dilimine dönmek istiyorum , dilimlenirken milim milim beni benimle kırıyorum. Hayat tükeniyor , bileniyorum. Tamam dedim , sonrası geniş bir susuş. Huşuyla ben geldim.

Tüketmek uğruna enine , boyuna konuşalım. Tükettiğim bir hayat varken önümde , biraz da seninle dolalım. Neler tarih oldu hayatında , ne kaldı geriye senden. O büyük idealler , vazgeçilmiş hayaller biraz da sitemkar cümleler. Tamam tamam , yarına geçelim.

Hayat ileriye dönük yaşanırken geriye dönük anlaşılıyor. Bu yüzden aklın dündeyken dilin hep yarında. Yarın onu yapacaksın , yarınlarda bunlar olacak , dün yapamadın biliyorum fakat yarın en güzel sen yapacaksın. Yapsan ne olur ; yapma , yapmadan da olur. Bitirmeden de yol yürünür , akşam olmadan da gidilir. Sadece sabahlar yok beyazlar için aydınlık bir gece yarısı da beklenir. Geldim , gördüm ve biraz durdum. Beklerken önce beni bana dönüştürdüm , çokça ton birazda yön biriktirdim. Ve en sonunda sana geldim.

Birden fazla yolda kaybolduğum için güne çıkmam zor oldu haliyle. İnsanların silüetleri ile dolu , gölgeli hatırları seçtim. Birinci çoğul kişinin hakkı verildi , üçüncü tekil kişiyi seçtim. Bazı erdemli cümleler için söze geldim.

Farazi bir hayal pazarı , ideallerin hırsı , sahip olmanın gücü ve gün geçtikçe yaklaşan ölüm betimlemeleri. Ünlemlerle dolu bir paragraf , geriye kalan satırlar virgül ve noktadan ibaret. Okudum , okudun birden fazla harfle birlikte sadece sona geldim.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Kategoriler

Son Eklenen Yazılar

gökyüzüm

GÖKYÜZÜM

Güzel bir sabah , içim rengarenk ; renk ahenk. Sen…
suretimin tavafı

SURETİMİN TAVAFI

Uzun zamandır yazmamıştım birikti. Zamanın bitmesi , ağacın çürümesi gibi.…
hare

HARE

Yalnızlığın merasimleri sandığımdan sönük, Güneşe dair bir aydınlık göğsümde, Yandıkça…

Hakkımda

fatma

Merhaba ; ben Fatma. Sizinle uzun zamandır biriktirdiğim tüm güzellikleri bu blogta paylaşmaya karar verdim. Yeryüzünde gücünden asla şüphe etmediğim bir şey var ise ; o da kelimeler…